Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / GlasmÃ¥lning 8078517



*

nr 807 8517


Glasmålning

Kina, 48x34


Utrop:

1.200 kr

Såld:

2.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2013
kl 20:00:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/2 12:14:00 1      2.600 kr
11/2 19:54:55 2      1.200 kr
11/2 19:55:15 2      2.400 kr
11/2 19:55:45 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien glasmålning kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:32
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:04
  • 6399 Akvarell
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:10
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:57
  • 6529 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:13
  • 6570 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:43




Ladda ner broschyr