KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Glasmålning 8078517
*
nr 807 8517
Glasmålning
Kina, 48x34
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2013
kl 20:00:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 12:14:00
1
2.600 kr
11/2 19:54:55
2
1.200 kr
11/2 19:55:15
2
2.400 kr
11/2 19:55:45
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien glasmålning kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:32
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:04
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:43
*
Glasmålning
nr 807 8517
Glasmålning
Kina, 48x34
| Utrop: | 1.200 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/2 12:14:00 | 1 | 2.600 kr |
| 11/2 19:54:55 | 2 | 1.200 kr |
| 11/2 19:55:15 | 2 | 2.400 kr |
| 11/2 19:55:45 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien glasmålning kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:32 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:04 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:43



